Trevor Berbick Net Worth at Death, Date, Place and Cause of Death, Family, etc
Mini Biography
| Name | Trevor Berbick |
|---|---|
| Date of Birth | August 01, 1954 |
| Profession | Boxer |
| Net Worth | $1.5 Million |
Trevor Berbick was a Boxer who was born on August 01, 1954 in Jamaica. You might be interested to know more about Trevor Berbick. So, in this article, we discussed all information about Trevor Berbick's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Trevor Berbick.
Table of Contents (Quick Links)
Trevor Berbick Biography
Do you wanna know Trevor Berbick's full Biodata? Trevor Berbick was a Boxer. He was born in Jamaica on August 01, 1954. He was 69 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Trevor Berbick |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 1-Aug-1954 |
| Date of Death | 28-Oct-2006 |
| Aged | 69 |
| Birth Place | Jamaica |
| Country | Jamaica |
| Nationality | Jamaican |
| Height | 1.88 m |
| Weight | 114 KG |
| Profession | Boxer |
Trevor Berbick Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Trevor Berbick? What is the income source of Trevor Berbick? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what was the networth of Trevor Berbick?The net worth of Trevor Berbick at the time of death was $1.5 Million.
Trevor Berbick Age, and Birthday Info 2024
Trevor Berbick's Birthday Countdown
Trevor Berbick's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old was Trevor Berbick? In this section, we will talk about Trevor Berbick's age, and birthday-related info. Trevor Berbick's actual age is 69, and birthday is on 1-Aug-1954. When is Trevor Berbick's next birthday? The next birthday of Trevor Berbick is on 01 August, 2024.
| Birthday | 1-Aug-1954 |
|---|---|
| Name of the Day | Sunday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Leo |
| Next Birthday | 01 August, 2024 |
| Aged | 69 years |
| Place of Birth | Jamaica |
| Country of Birth | Jamaica |
Trevor Berbick's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Trevor Berbick? He is no more. He died on October 28, 2006. How tall was Trevor Berbick? Want to know Trevor Berbick's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height was 1.88 m., and weight was 114.
- Trevor Berbick's Height: 1.88 m.
- Trevor Berbick's Weight: 114 Kilograms
In the below table, you will find the height of Trevor Berbick in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'2" |
|---|---|
| In Meters: 1.88 m. | |
| Weight | In Pound: 251.37 lbs |
| In KG: 114 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Trevor Berbick Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Trevor Berbick was married or unmarried? Who was the Girlfriend of Trevor Berbick? In this section, we will talk about Trevor Berbick's personal life, life story. As you are curious to know about Trevor Berbick. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Trevor Berbick Educational Qualifications
Do you want to know what was the educational qualifications of Trevor Berbick? In this table, we added the education information of Trevor Berbick. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Trevor Berbick. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Trevor Berbick
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Trevor Berbick.
- What was the Net Worth of Trevor Berbick?
The Net Worth of Trevor Berbick was $1.5 Million.
- What was the Height of Trevor Berbick?
The height of Trevor Berbick was 1.88.
- Where was the birthplace of Trevor Berbick?
The birthplace of Trevor Berbick was Jamaica.
- What was the Date of Birth of Trevor Berbick?
The birthday of Trevor Berbick was on 1-Aug-1954.
- Was Trevor Berbick Married?
The marital status of Trevor Berbick was: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Trevor Berbick's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Trevor Berbick. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Trevor Berbick's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Trevor Berbick. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.