Trai Turner Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Trai Turner |
|---|---|
| Date of Birth | June 14, 1993 |
| Profession | Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Trai Turner is a Football Player who was born on June 14, 1993 in United States. You might be interested to know more about Trai Turner. So, in this article, we discussed all information about Trai Turner's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Trai Turner.
Table of Contents (Quick Links)
Trai Turner Biography
Do you wanna know Trai Turner's full Biodata? Trai Turner is a Football Player. He was born in New Orleans on June 14, 1993. He is 30 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Trai Turner |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 14-Jun-1993 |
| Age in 2024 | 30 |
| Birth Place | New Orleans |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.91 m |
| Weight | 145 KG |
| Profession | Football Player |
Trai Turner Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Trai Turner? What is the income source of Trai Turner? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Trai Turner?As of 2024, the current net worth of Trai Turner is $1.5 Million.
Trai Turner Age, and Birthday Info 2024
Trai Turner's Birthday Countdown
Trai Turner's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Trai Turner? In this section, we will talk about Trai Turner's age, and birthday-related info. Trai Turner's actual age is 30, and birthday is on 14-Jun-1993. When is Trai Turner's next birthday? The next birthday of Trai Turner is on 14 June, 2024.
| Birthday | 14-Jun-1993 |
|---|---|
| Name of the Day | Monday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Gemini |
| Next Birthday | 14 June, 2024 |
| Age in 2024 | 30 years |
| Place of Birth | New Orleans |
| Country of Birth | United States |
Trai Turner's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Trai Turner? The physical condition of Trai Turner is good. How tall is Trai Turner? Want to know Trai Turner's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.91 m., and weight is 145.
- Trai Turner's Height: 1.91 m.
- Trai Turner's Weight: 145 Kilograms
In the below table, you will find the height of Trai Turner in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'3" |
|---|---|
| In Meters: 1.91 m. | |
| Weight | In Pound: 319.73 lbs |
| In KG: 145 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Trai Turner Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Trai Turner is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Trai Turner? In this section, we will talk about Trai Turner's personal life, life story. As you are curious to know about Trai Turner. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Trai Turner Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Trai Turner? In this table, we added the education information of Trai Turner. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Trai Turner. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Trai Turner
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Trai Turner.
- What is the Net Worth of Trai Turner?
The Net Worth of Trai Turner is $1.5 Million.
- What is the Height of Trai Turner?
The height of Trai Turner is 1.91.
- Where is the birthplace of Trai Turner?
The birthplace of Trai Turner is New Orleans.
- What is the Date of Birth of Trai Turner?
The birthday of Trai Turner is on 14-Jun-1993.
- Is Trai Turner Married?
The marital status of Trai Turner is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Trai Turner's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Trai Turner. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Trai Turner's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Trai Turner. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.