Khanyisa Mayo Net Worth, Age, Height, Weight, Transfer Market, Position, Foot & FIFA 2024
Mini Biography
| Name | Khanyisa Mayo |
|---|---|
| Date of Birth | August 27, 1998 |
| Profession | Footballer |
| Net Worth | $28K |
Khanyisa Mayo is a South African professional football player. He plays on the Left foot as Attack - Centre-Forward. Khanyisa Mayo was born on 27-Aug-1998 in Umtata, Eastern Cape. You might be interested to know more about Khanyisa Mayo. So, in this article, we discussed all information about Khanyisa Mayo's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Khanyisa Mayo Biography
Do you wanna know Khanyisa Mayo's full Biodata? Khanyisa Mayo is a Footballer. He was born in Umtata, Eastern Cape on August 27, 1998. He is 25 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Khanyisa Mayo |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 27-Aug-1998 |
| Age in 2024 | 25 |
| Birth Place | Umtata, Eastern Cape |
| Country | South Africa |
| Nationality | South African |
| Height | 1.78 m |
| Weight | - KG |
| Profession | Footballer |
Khanyisa Mayo Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Khanyisa Mayo? What is the income source of Khanyisa Mayo? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Khanyisa Mayo?As of 2024, the current net worth of Khanyisa Mayo is $28K.
Khanyisa Mayo Age, and Birthday Info 2024
Khanyisa Mayo's Birthday Countdown
Khanyisa Mayo's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Khanyisa Mayo? In this section, we will talk about Khanyisa Mayo's age, and birthday-related info. Khanyisa Mayo's actual age is 25, and birthday is on 27-Aug-1998. When is Khanyisa Mayo's next birthday? The next birthday of Khanyisa Mayo is on 27 August, 2024.
| Birthday | 27-Aug-1998 |
|---|---|
| Name of the Day | Thursday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Virgo |
| Next Birthday | 27 August, 2024 |
| Age in 2024 | 25 years |
| Place of Birth | Umtata, Eastern Cape |
| Country of Birth | South Africa |
Khanyisa Mayo's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Khanyisa Mayo? The physical condition of Khanyisa Mayo is good. How tall is Khanyisa Mayo? Want to know Khanyisa Mayo's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.78 m., and weight is -.
- Khanyisa Mayo's Height: 1.78 m.
- Khanyisa Mayo's Weight: -
In the below table, you will find the height of Khanyisa Mayo in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'10" |
|---|---|
| In Meters: 1.78 m. | |
| Weight | In Pound: - |
| In KG: - | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Khanyisa Mayo Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Khanyisa Mayo is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Khanyisa Mayo? In this section, we will talk about Khanyisa Mayo's personal life, life story. As you are curious to know about Khanyisa Mayo. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Khanyisa Mayo Transfer Market Value
Now we are going to talk about Khanyisa Mayo's transfermarket history: current transfer value and highest transfer value.
| Current Market Value | €200Th. |
|---|---|
| Highest Market Value | €200Th. |
Khanyisa Mayo Facts, Profile, Career, and Stats
In the below list, we added some interesting facts and history about Khanyisa Mayo:
- Khanyisa Mayo is the son of Patrick Mayo (Retired).Khanyisa Mayo is the brother of Khanyisile Mayo (Without Club).
- He plays on the Left foot as Attack - Centre-Forward.
- He was born on Thursday.
- The highest market value of Khanyisa Mayo was €200Th.
| Player of | South Africa Football Team |
|---|---|
| Prefered Foot | Left |
| Prefered Position | Attack - Centre-Forward |
Khanyisa Mayo Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Khanyisa Mayo? In this table, we added the education information of Khanyisa Mayo. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Khanyisa Mayo. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Khanyisa Mayo
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Khanyisa Mayo.
- What is the Net Worth of Khanyisa Mayo?
The Net Worth of Khanyisa Mayo is $28K.
- What is the Height of Khanyisa Mayo?
The height of Khanyisa Mayo is 1.78.
- Where is the birthplace of Khanyisa Mayo?
The birthplace of Khanyisa Mayo is Umtata, Eastern Cape.
- What is the Date of Birth of Khanyisa Mayo?
The birthday of Khanyisa Mayo is on 27-Aug-1998.
- Is Khanyisa Mayo Married?
The marital status of Khanyisa Mayo is: Yet to be updated
- In which country does Khanyisa Mayo play football?
Khanyisa Mayo plays football in South Africa.
- Is Khanyisa Mayo left or right footed.
Khanyisa Mayo is Left footed.
Conclusion
So that's all we have about Khanyisa Mayo's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Khanyisa Mayo. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Khanyisa Mayo's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Khanyisa Mayo. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.