Ken Klee Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Ken Klee |
|---|---|
| Date of Birth | April 24, 1971 |
| Profession | Ice Hockey Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Ken Klee is an Ice Hockey Player. He was born in Indianapolis on April 24, 1971. You might be interested to know more about Ken Klee. So, in this article, we discussed all information about Ken Klee's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Ken Klee.
Table of Contents (Quick Links)
Ken Klee Biography
Do you wanna know Ken Klee's full Biodata? Ken Klee is an Ice Hockey Player. He was born in Indianapolis on April 24, 1971. He is 52 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Ken Klee |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 24-Apr-1971 |
| Age in 2024 | 52 |
| Birth Place | Indianapolis |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.83 m |
| Weight | 95 KG |
| Profession | Ice Hockey Player |
Ken Klee Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Ken Klee? What is the income source of Ken Klee? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Ken Klee?As of 2024, the current net worth of Ken Klee is $1.5 Million.
Ken Klee Age, and Birthday Info 2024
Ken Klee's Birthday Countdown
Ken Klee's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Ken Klee? In this section, we will talk about Ken Klee's age, and birthday-related info. Ken Klee's actual age is 52, and birthday is on 24-Apr-1971. When is Ken Klee's next birthday? The next birthday of Ken Klee is on 24 April, 2024.
| Birthday | 24-Apr-1971 |
|---|---|
| Name of the Day | Saturday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Taurus |
| Next Birthday | 24 April, 2024 |
| Age in 2024 | 52 years |
| Place of Birth | Indianapolis |
| Country of Birth | United States |
Ken Klee's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Ken Klee? The physical condition of Ken Klee is good. How tall is Ken Klee? Want to know Ken Klee's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.83 m., and weight is 95.
- Ken Klee's Height: 1.83 m.
- Ken Klee's Weight: 95 Kilograms
In the below table, you will find the height of Ken Klee in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'0" |
|---|---|
| In Meters: 1.83 m. | |
| Weight | In Pound: 209.47 lbs |
| In KG: 95 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Ken Klee Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Ken Klee is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Ken Klee? In this section, we will talk about Ken Klee's personal life, life story. As you are curious to know about Ken Klee. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Ken Klee Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Ken Klee? In this table, we added the education information of Ken Klee. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Ken Klee. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Ken Klee
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Ken Klee.
- What is the Net Worth of Ken Klee?
The Net Worth of Ken Klee is $1.5 Million.
- What is the Height of Ken Klee?
The height of Ken Klee is 1.83.
- Where is the birthplace of Ken Klee?
The birthplace of Ken Klee is Indianapolis.
- What is the Date of Birth of Ken Klee?
The birthday of Ken Klee is on 24-Apr-1971.
- Is Ken Klee Married?
The marital status of Ken Klee is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Ken Klee's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Ken Klee. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Ken Klee's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Ken Klee. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.