Kane Waselenchuk Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Kane Waselenchuk |
|---|---|
| Date of Birth | November 09, 1981 |
| Profession | Racquetball Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Kane Waselenchuk is a Racquetball Player. He was born in Edmonton on November 09, 1981. You might be interested to know more about Kane Waselenchuk. So, in this article, we discussed all information about Kane Waselenchuk's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Kane Waselenchuk Biography
Do you wanna know Kane Waselenchuk's full Biodata? Kane Waselenchuk is a Racquetball Player. He was born in Edmonton on November 09, 1981. He is 42 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Kane Waselenchuk |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 9-Nov-1981 |
| Age in 2024 | 42 |
| Birth Place | Edmonton |
| Country | Canada |
| Nationality | Canadian |
| Height | 1.78 m |
| Weight | 86 KG |
| Profession | Racquetball Player |
Kane Waselenchuk Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Kane Waselenchuk? What is the income source of Kane Waselenchuk? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Kane Waselenchuk?As of 2024, the current net worth of Kane Waselenchuk is $1.5 Million.
Kane Waselenchuk Age, and Birthday Info 2024
Kane Waselenchuk's Birthday Countdown
Kane Waselenchuk's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Kane Waselenchuk? In this section, we will talk about Kane Waselenchuk's age, and birthday-related info. Kane Waselenchuk's actual age is 42, and birthday is on 9-Nov-1981. When is Kane Waselenchuk's next birthday? The next birthday of Kane Waselenchuk is on 09 November, 2024.
| Birthday | 9-Nov-1981 |
|---|---|
| Name of the Day | Monday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Scorpio |
| Next Birthday | 09 November, 2024 |
| Age in 2024 | 42 years |
| Place of Birth | Edmonton |
| Country of Birth | Canada |
Kane Waselenchuk's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Kane Waselenchuk? The physical condition of Kane Waselenchuk is good. How tall is Kane Waselenchuk? Want to know Kane Waselenchuk's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.78 m., and weight is 86.
- Kane Waselenchuk's Height: 1.78 m.
- Kane Waselenchuk's Weight: 86 Kilograms
In the below table, you will find the height of Kane Waselenchuk in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'10" |
|---|---|
| In Meters: 1.78 m. | |
| Weight | In Pound: 189.63 lbs |
| In KG: 86 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Kane Waselenchuk Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Kane Waselenchuk is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Kane Waselenchuk? In this section, we will talk about Kane Waselenchuk's personal life, life story. As you are curious to know about Kane Waselenchuk. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Kane Waselenchuk Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Kane Waselenchuk? In this table, we added the education information of Kane Waselenchuk. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Kane Waselenchuk. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Kane Waselenchuk
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Kane Waselenchuk.
- What is the Net Worth of Kane Waselenchuk?
The Net Worth of Kane Waselenchuk is $1.5 Million.
- What is the Height of Kane Waselenchuk?
The height of Kane Waselenchuk is 1.78.
- Where is the birthplace of Kane Waselenchuk?
The birthplace of Kane Waselenchuk is Edmonton.
- What is the Date of Birth of Kane Waselenchuk?
The birthday of Kane Waselenchuk is on 9-Nov-1981.
- Is Kane Waselenchuk Married?
The marital status of Kane Waselenchuk is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Kane Waselenchuk's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Kane Waselenchuk. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Kane Waselenchuk's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Kane Waselenchuk. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.