Johnny Gargano Net Worth, Age, Height, Wife, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Johnny Gargano |
|---|---|
| Date of Birth | August 14, 1987 |
| Profession | Wrestler |
| Net Worth | $5.5 M |
Anything can happen in WWE except Johnny Gargano giving up on his dreams. Since starting his path to Superstardom, the man known as Johnny Wrestling has heard no more times than he can count. When he first broke in, he was told he was too small to be a serious contender, and he still has the rejection email he received after attending a WWE tryout in 2015, keeping it as a reminder of how far hes come. Because make no mistake, the self-described chubby kid from Cleveland who used to play-wrestle on mattresses and aspire to become the next Shawn Michaels has come a long, long way. Starting out as an unsigned free agent, Gargano first made his mark in NXT in a tag team with Tommaso Ciampa. You might be interested to know more about Johnny Gargano. So, in this article, we discussed all information about Johnny Gargano's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Johnny Gargano.
Table of Contents (Quick Links)
Johnny Gargano Biography
Do you wanna know Johnny Gargano's full Biodata? Johnny Gargano also known as John Anthony Nicholas Gargano, Cedrick Von Haussen, Joey Gray, Johnny Gargano is a Wrestler. He was born in Cleveland on August 14, 1987. He is 36 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Johnny Gargano |
|---|---|
| Nickname | John Anthony Nicholas Gargano, Cedrick Von Haussen, Joey Gray, Johnny Gargano |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 14-Aug-1987 |
| Age in 2024 | 36 |
| Birth Place | Cleveland |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.78 m |
| Weight | 90 KG |
| Profession | Wrestler |
Johnny Gargano Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Johnny Gargano? What is the income source of Johnny Gargano? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Johnny Gargano?As of 2024, the current net worth of Johnny Gargano is $5.5 M.
Johnny Gargano Age, and Birthday Info 2024
Johnny Gargano's Birthday Countdown
Johnny Gargano's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Johnny Gargano? In this section, we will talk about Johnny Gargano's age, and birthday-related info. Johnny Gargano's actual age is 36, and birthday is on 14-Aug-1987. When is Johnny Gargano's next birthday? The next birthday of Johnny Gargano is on 14 August, 2024.
| Birthday | 14-Aug-1987 |
|---|---|
| Name of the Day | Friday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Leo |
| Next Birthday | 14 August, 2024 |
| Age in 2024 | 36 years |
| Place of Birth | Cleveland |
| Country of Birth | United States |
Johnny Gargano's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Johnny Gargano? The physical condition of Johnny Gargano is good. How tall is Johnny Gargano? Want to know Johnny Gargano's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.78 m., and weight is 90.
- Johnny Gargano's Height: 1.78 m.
- Johnny Gargano's Weight: 90 Kilograms
In the below table, you will find the height of Johnny Gargano in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'10" |
|---|---|
| In Meters: 1.78 m. | |
| Weight | In Pound: 198.45 lbs |
| In KG: 90 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Johnny Gargano Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Johnny Gargano is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Johnny Gargano? In this section, we will talk about Johnny Gargano's personal life, life story. As you are curious to know about Johnny Gargano. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Candice LeRae ​ |
| Marriage Date | (m. 2016)​ |
| Children | 1 |
Johnny Gargano Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Johnny Gargano? In this table, we added the education information of Johnny Gargano. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Johnny Gargano. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Johnny Gargano
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Johnny Gargano.
- What is the Net Worth of Johnny Gargano?
The Net Worth of Johnny Gargano is $5.5 M.
- What is the Height of Johnny Gargano?
The height of Johnny Gargano is 1.78.
- Where is the birthplace of Johnny Gargano?
The birthplace of Johnny Gargano is Cleveland.
- What is the Date of Birth of Johnny Gargano?
The birthday of Johnny Gargano is on 14-Aug-1987.
- Is Johnny Gargano Married?
The marital status of Johnny Gargano is: Married
Conclusion
So that's all we have about Johnny Gargano's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Johnny Gargano. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Johnny Gargano's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Johnny Gargano. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.