Huu Hoang Tran Net Worth, Age, Height, Weight, Transfer Market, Position, Foot & FIFA 2024
Mini Biography
| Name | Huu Hoang Tran |
|---|---|
| Date of Birth | May 09, 2000 |
| Profession | Footballer |
| Net Worth | $100K - $1M |
Huu Hoang Tran is a Vietnamese professional football player. He plays on the Right and Left foot as Defender - Centre-Back. Huu Hoang Tran was born on 9-May-2000 in Vietnam. Want to more about him? In this article, we covered Huu Hoang Tran's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Huu Hoang Tran.
Table of Contents (Quick Links)
Huu Hoang Tran Biography
Do you wanna know Huu Hoang Tran's full Biodata? Huu Hoang Tran is a Footballer. He was born in Vietnam on May 09, 2000. He is 23 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Huu Hoang Tran |
|---|---|
| Nickname | - |
| Fullname | Trần Hữu Hoàng |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 9-May-2000 |
| Age in 2024 | 23 |
| Birth Place | Vietnam |
| Country | Vietnam |
| Nationality | Vietnamese |
| Height | 1.74 m |
| Weight | - KG |
| Profession | Footballer |
Huu Hoang Tran Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Huu Hoang Tran? What is the income source of Huu Hoang Tran? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Huu Hoang Tran?As of 2024, the current net worth of Huu Hoang Tran is $100K - $1M.
Huu Hoang Tran Age, and Birthday Info 2024
Huu Hoang Tran's Birthday Countdown
Huu Hoang Tran's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Huu Hoang Tran? In this section, we will talk about Huu Hoang Tran's age, and birthday-related info. Huu Hoang Tran's actual age is 23, and birthday is on 9-May-2000. When is Huu Hoang Tran's next birthday? The next birthday of Huu Hoang Tran is on 09 May, 2024.
| Birthday | 9-May-2000 |
|---|---|
| Name of the Day | Tuesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Taurus |
| Next Birthday | 09 May, 2024 |
| Age in 2024 | 23 years |
| Place of Birth | Vietnam |
| Country of Birth | Vietnam |
Huu Hoang Tran's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Huu Hoang Tran? The physical condition of Huu Hoang Tran is good. How tall is Huu Hoang Tran? Want to know Huu Hoang Tran's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.74 m., and weight is -.
- Huu Hoang Tran's Height: 1.74 m.
- Huu Hoang Tran's Weight: -
In the below table, you will find the height of Huu Hoang Tran in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'8" |
|---|---|
| In Meters: 1.74 m. | |
| Weight | In Pound: - |
| In KG: - | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Huu Hoang Tran Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Huu Hoang Tran is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Huu Hoang Tran? In this section, we will talk about Huu Hoang Tran's personal life, life story. As you are curious to know about Huu Hoang Tran. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Huu Hoang Tran Transfer Market Value
Now we are going to talk about Huu Hoang Tran's transfermarket history: current transfer value and highest transfer value.
| Current Market Value | €10Th. |
|---|---|
| Highest Market Value | €10Th. |
Huu Hoang Tran Facts, Profile, Career, and Stats
In the below list, we added some interesting facts and history about Huu Hoang Tran:
- Unknown = Hoa Binh FC
- He plays on the Right and Left foot as Defender - Centre-Back.
- He was born on Tuesday.
- The highest market value of Huu Hoang Tran was €10Th.
| Player of | Vietnam Football Team |
|---|---|
| Prefered Foot | Right and Left |
| Prefered Position | Defender - Centre-Back |
Huu Hoang Tran Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Huu Hoang Tran? In this table, we added the education information of Huu Hoang Tran. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Huu Hoang Tran. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Huu Hoang Tran
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Huu Hoang Tran.
- What is the Net Worth of Huu Hoang Tran?
The Net Worth of Huu Hoang Tran is $100K - $1M.
- What is the Height of Huu Hoang Tran?
The height of Huu Hoang Tran is 1.74.
- Where is the birthplace of Huu Hoang Tran?
The birthplace of Huu Hoang Tran is Vietnam.
- What is the Date of Birth of Huu Hoang Tran?
The birthday of Huu Hoang Tran is on 9-May-2000.
- Is Huu Hoang Tran Married?
The marital status of Huu Hoang Tran is: Yet to be updated
- In which country does Huu Hoang Tran play football?
Huu Hoang Tran plays football in Vietnam.
- Is Huu Hoang Tran left or right footed.
Huu Hoang Tran is Right and Left footed.
Conclusion
So that's all we have about Huu Hoang Tran's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Huu Hoang Tran. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Huu Hoang Tran's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Huu Hoang Tran. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.