Evan Centopani Net Worth, Age, Height, Wife, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Evan Centopani |
|---|---|
| Date of Birth | April 07, 1982 |
| Profession | Bodybuilder |
| Net Worth | $1.5 Million |
Evan Centopani is a well-known Bodybuilder. He was born in Bridgeport, United States on April 07, 1982. You might be interested to know more about Evan Centopani. So, in this article, we discussed all information about Evan Centopani's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Evan Centopani.
Table of Contents (Quick Links)
Evan Centopani Biography
Do you wanna know Evan Centopani's full Biodata? Evan Centopani is a Bodybuilder. He was born in Bridgeport on April 07, 1982. He is 41 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Evan Centopani |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 7-Apr-1982 |
| Age in 2024 | 41 |
| Birth Place | Bridgeport |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.83 m |
| Weight | 136 KG |
| Profession | Bodybuilder |
Evan Centopani Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Evan Centopani? What is the income source of Evan Centopani? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Evan Centopani?As of 2024, the current net worth of Evan Centopani is $1.5 Million.
Evan Centopani Age, and Birthday Info 2024
Evan Centopani's Birthday Countdown
Evan Centopani's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Evan Centopani? In this section, we will talk about Evan Centopani's age, and birthday-related info. Evan Centopani's actual age is 41, and birthday is on 7-Apr-1982. When is Evan Centopani's next birthday? The next birthday of Evan Centopani is on 07 April, 2024.
| Birthday | 7-Apr-1982 |
|---|---|
| Name of the Day | Wednesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Aries |
| Next Birthday | 07 April, 2024 |
| Age in 2024 | 41 years |
| Place of Birth | Bridgeport |
| Country of Birth | United States |
Evan Centopani's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Evan Centopani? The physical condition of Evan Centopani is good. How tall is Evan Centopani? Want to know Evan Centopani's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.83 m., and weight is 136.
- Evan Centopani's Height: 1.83 m.
- Evan Centopani's Weight: 136 Kilograms
In the below table, you will find the height of Evan Centopani in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'0" |
|---|---|
| In Meters: 1.83 m. | |
| Weight | In Pound: 299.88 lbs |
| In KG: 136 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Evan Centopani Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Evan Centopani is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Evan Centopani? In this section, we will talk about Evan Centopani's personal life, life story. As you are curious to know about Evan Centopani. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Erica Centopani |
| Marriage Date | |
| Children |
Evan Centopani Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Evan Centopani? In this table, we added the education information of Evan Centopani. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Evan Centopani. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Evan Centopani
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Evan Centopani.
- What is the Net Worth of Evan Centopani?
The Net Worth of Evan Centopani is $1.5 Million.
- What is the Height of Evan Centopani?
The height of Evan Centopani is 1.83.
- Where is the birthplace of Evan Centopani?
The birthplace of Evan Centopani is Bridgeport.
- What is the Date of Birth of Evan Centopani?
The birthday of Evan Centopani is on 7-Apr-1982.
- Is Evan Centopani Married?
The marital status of Evan Centopani is: Married
Conclusion
So that's all we have about Evan Centopani's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Evan Centopani. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Evan Centopani's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Evan Centopani. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.