Erik Morales Net Worth, Age, Height, Wife, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Erik Morales |
|---|---|
| Date of Birth | September 01, 1976 |
| Profession | Boxer |
| Net Worth | $2 Million |
Erik Morales is a renowned Boxer. He was born in Mexico, Mexico on September 01, 1976. Want to more about him? In this article, we covered Erik Morales's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Erik Morales Biography
Do you wanna know Erik Morales's full Biodata? Erik Morales is a Boxer. He was born in Mexico on September 01, 1976. He is 47 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Erik Morales |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 1-Sep-1976 |
| Age in 2024 | 47 |
| Birth Place | Mexico |
| Country | Mexico |
| Nationality | Mexican |
| Height | 1.73 m |
| Weight | 63 KG |
| Profession | Boxer |
Erik Morales Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Erik Morales? What is the income source of Erik Morales? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Erik Morales?As of 2024, the current net worth of Erik Morales is $2 Million.
Erik Morales Age, and Birthday Info 2024
Erik Morales's Birthday Countdown
Erik Morales's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Erik Morales? In this section, we will talk about Erik Morales's age, and birthday-related info. Erik Morales's actual age is 47, and birthday is on 1-Sep-1976. When is Erik Morales's next birthday? The next birthday of Erik Morales is on 01 September, 2024.
| Birthday | 1-Sep-1976 |
|---|---|
| Name of the Day | Wednesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Virgo |
| Next Birthday | 01 September, 2024 |
| Age in 2024 | 47 years |
| Place of Birth | Mexico |
| Country of Birth | Mexico |
Erik Morales's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Erik Morales? The physical condition of Erik Morales is good. How tall is Erik Morales? Want to know Erik Morales's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.73 m., and weight is 63.
- Erik Morales's Height: 1.73 m.
- Erik Morales's Weight: 63 Kilograms
In the below table, you will find the height of Erik Morales in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'8" |
|---|---|
| In Meters: 1.73 m. | |
| Weight | In Pound: 138.91 lbs |
| In KG: 63 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Erik Morales Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Erik Morales is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Erik Morales? In this section, we will talk about Erik Morales's personal life, life story. As you are curious to know about Erik Morales. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Andrea Elvira |
| Marriage Date | |
| Children |
Erik Morales Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Erik Morales? In this table, we added the education information of Erik Morales. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Erik Morales. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Erik Morales
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Erik Morales.
- What is the Net Worth of Erik Morales?
The Net Worth of Erik Morales is $2 Million.
- What is the Height of Erik Morales?
The height of Erik Morales is 1.73.
- Where is the birthplace of Erik Morales?
The birthplace of Erik Morales is Mexico.
- What is the Date of Birth of Erik Morales?
The birthday of Erik Morales is on 1-Sep-1976.
- Is Erik Morales Married?
The marital status of Erik Morales is: Married
Conclusion
So that's all we have about Erik Morales's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Erik Morales. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Erik Morales's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Erik Morales. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.