Enzo Le Fee Net Worth, Age, Height, Weight, Transfer Market, Position, Foot & FIFA 2024
Mini Biography
| Name | Enzo Le Fee |
|---|---|
| Date of Birth | February 03, 2000 |
| Profession | Footballer |
| Net Worth | $250K-$500K |
Enzo Le Fee is a French professional football player. He plays on the Right foot as Midfield - Attacking Midfield. Enzo Le Fee was born on 3-Feb-2000 in Lorient. You might be interested to know more about Enzo Le Fee. So, in this article, we discussed all information about Enzo Le Fee's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Enzo Le Fee.
Table of Contents (Quick Links)
Enzo Le Fee Biography
Do you wanna know Enzo Le Fee's full Biodata? Enzo Le Fee is a Footballer. He was born in Lorient on February 03, 2000. He is 23 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Enzo Le Fee |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 3-Feb-2000 |
| Age in 2024 | 23 |
| Birth Place | Lorient |
| Country | France |
| Nationality | French |
| Height | 1.7 m |
| Weight | - KG |
| Profession | Footballer |
Enzo Le Fee Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Enzo Le Fee? What is the income source of Enzo Le Fee? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Enzo Le Fee?As of 2024, the current net worth of Enzo Le Fee is $250K-$500K.
Enzo Le Fee Age, and Birthday Info 2024
Enzo Le Fee's Birthday Countdown
Enzo Le Fee's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Enzo Le Fee? In this section, we will talk about Enzo Le Fee's age, and birthday-related info. Enzo Le Fee's actual age is 23, and birthday is on 3-Feb-2000. When is Enzo Le Fee's next birthday? The next birthday of Enzo Le Fee is on 03 February, 2024.
| Birthday | 3-Feb-2000 |
|---|---|
| Name of the Day | Thursday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Aquarius |
| Next Birthday | 03 February, 2024 |
| Age in 2024 | 23 years |
| Place of Birth | Lorient |
| Country of Birth | France |
Enzo Le Fee's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Enzo Le Fee? The physical condition of Enzo Le Fee is good. How tall is Enzo Le Fee? Want to know Enzo Le Fee's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.7 m., and weight is -.
- Enzo Le Fee's Height: 1.7 m.
- Enzo Le Fee's Weight: -
In the below table, you will find the height of Enzo Le Fee in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'7" |
|---|---|
| In Meters: 1.7 m. | |
| Weight | In Pound: - |
| In KG: - | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Enzo Le Fee Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Enzo Le Fee is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Enzo Le Fee? In this section, we will talk about Enzo Le Fee's personal life, life story. As you are curious to know about Enzo Le Fee. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Enzo Le Fee Transfer Market Value
Now we are going to talk about Enzo Le Fee's transfermarket history: current transfer value and highest transfer value.
| Current Market Value | €6.00m |
|---|---|
| Highest Market Value | €6.00m |
Enzo Le Fee Facts, Profile, Career, and Stats
In the below list, we added some interesting facts and history about Enzo Le Fee:
- Kéryado (2004–2008), Lorient (2008–2019)
- He plays on the Right foot as Midfield - Attacking Midfield.
- He was born on Thursday.
- The highest market value of Enzo Le Fee was €6.00m
| Player of | France Football Team |
|---|---|
| Prefered Foot | Right |
| Prefered Position | Midfield - Attacking Midfield |
Enzo Le Fee Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Enzo Le Fee? In this table, we added the education information of Enzo Le Fee. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Enzo Le Fee. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Enzo Le Fee
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Enzo Le Fee.
- What is the Net Worth of Enzo Le Fee?
The Net Worth of Enzo Le Fee is $250K-$500K.
- What is the Height of Enzo Le Fee?
The height of Enzo Le Fee is 1.7.
- Where is the birthplace of Enzo Le Fee?
The birthplace of Enzo Le Fee is Lorient.
- What is the Date of Birth of Enzo Le Fee?
The birthday of Enzo Le Fee is on 3-Feb-2000.
- Is Enzo Le Fee Married?
The marital status of Enzo Le Fee is: Yet to be updated
- In which country does Enzo Le Fee play football?
Enzo Le Fee plays football in France.
- Is Enzo Le Fee left or right footed.
Enzo Le Fee is Right footed.
Conclusion
So that's all we have about Enzo Le Fee's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Enzo Le Fee. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Enzo Le Fee's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Enzo Le Fee. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.