Brandon Gorin Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Brandon Gorin |
|---|---|
| Date of Birth | July 17, 1978 |
| Profession | Football Offensive Tackle |
| Net Worth | $1.5 Million |
Brandon Gorin is a popular Football Offensive Tackle. He was born in Muncie, United States on July 17, 1978. You might be interested to know more about Brandon Gorin. So, in this article, we discussed all information about Brandon Gorin's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Brandon Gorin.
Table of Contents (Quick Links)
Brandon Gorin Biography
Do you wanna know Brandon Gorin's full Biodata? Brandon Gorin is a Football Offensive Tackle. He was born in Muncie on July 17, 1978. He is 45 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Brandon Gorin |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 17-Jul-1978 |
| Age in 2024 | 45 |
| Birth Place | Muncie |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.71 m |
| Weight | 139 KG |
| Profession | Football Offensive Tackle |
Brandon Gorin Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Brandon Gorin? What is the income source of Brandon Gorin? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Brandon Gorin?As of 2024, the current net worth of Brandon Gorin is $1.5 Million.
Brandon Gorin Age, and Birthday Info 2024
Brandon Gorin's Birthday Countdown
Brandon Gorin's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Brandon Gorin? In this section, we will talk about Brandon Gorin's age, and birthday-related info. Brandon Gorin's actual age is 45, and birthday is on 17-Jul-1978. When is Brandon Gorin's next birthday? The next birthday of Brandon Gorin is on 17 July, 2024.
| Birthday | 17-Jul-1978 |
|---|---|
| Name of the Day | Monday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Cancer |
| Next Birthday | 17 July, 2024 |
| Age in 2024 | 45 years |
| Place of Birth | Muncie |
| Country of Birth | United States |
Brandon Gorin's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Brandon Gorin? The physical condition of Brandon Gorin is good. How tall is Brandon Gorin? Want to know Brandon Gorin's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.71 m., and weight is 139.
- Brandon Gorin's Height: 1.71 m.
- Brandon Gorin's Weight: 139 Kilograms
In the below table, you will find the height of Brandon Gorin in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'7" |
|---|---|
| In Meters: 1.71 m. | |
| Weight | In Pound: 306.5 lbs |
| In KG: 139 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Brandon Gorin Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Brandon Gorin is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Brandon Gorin? In this section, we will talk about Brandon Gorin's personal life, life story. As you are curious to know about Brandon Gorin. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Brandon Gorin Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Brandon Gorin? In this table, we added the education information of Brandon Gorin. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Brandon Gorin. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Brandon Gorin
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Brandon Gorin.
- What is the Net Worth of Brandon Gorin?
The Net Worth of Brandon Gorin is $1.5 Million.
- What is the Height of Brandon Gorin?
The height of Brandon Gorin is 1.71.
- Where is the birthplace of Brandon Gorin?
The birthplace of Brandon Gorin is Muncie.
- What is the Date of Birth of Brandon Gorin?
The birthday of Brandon Gorin is on 17-Jul-1978.
- Is Brandon Gorin Married?
The marital status of Brandon Gorin is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Brandon Gorin's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Brandon Gorin. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Brandon Gorin's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Brandon Gorin. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.