Akshay Bhatia Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Akshay Bhatia |
|---|---|
| Date of Birth | January 31, 2002 |
| Profession | Golfer |
| Net Worth | $1.5 Million |
Akshay Bhatia is a well-known Golfer. He was born in Northridge, United States on January 31, 2002. You might be interested to know more about Akshay Bhatia. So, in this article, we discussed all information about Akshay Bhatia's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Akshay Bhatia Biography
Do you wanna know Akshay Bhatia's full Biodata? Akshay Bhatia is a Golfer. He was born in Northridge on January 31, 2002. He is 21 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Akshay Bhatia |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 31-Jan-2002 |
| Age in 2024 | 21 |
| Birth Place | Northridge |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.83 m |
| Weight | 58 KG |
| Profession | Golfer |
Akshay Bhatia Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Akshay Bhatia? What is the income source of Akshay Bhatia? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Akshay Bhatia?As of 2024, the current net worth of Akshay Bhatia is $1.5 Million.
Akshay Bhatia Age, and Birthday Info 2024
Akshay Bhatia's Birthday Countdown
Akshay Bhatia's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Akshay Bhatia? In this section, we will talk about Akshay Bhatia's age, and birthday-related info. Akshay Bhatia's actual age is 21, and birthday is on 31-Jan-2002. When is Akshay Bhatia's next birthday? The next birthday of Akshay Bhatia is on 31 January, 2024.
| Birthday | 31-Jan-2002 |
|---|---|
| Name of the Day | Thursday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Aquarius |
| Next Birthday | 31 January, 2024 |
| Age in 2024 | 21 years |
| Place of Birth | Northridge |
| Country of Birth | United States |
Akshay Bhatia's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Akshay Bhatia? The physical condition of Akshay Bhatia is good. How tall is Akshay Bhatia? Want to know Akshay Bhatia's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.83 m., and weight is 58.
- Akshay Bhatia's Height: 1.83 m.
- Akshay Bhatia's Weight: 58 Kilograms
In the below table, you will find the height of Akshay Bhatia in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'0" |
|---|---|
| In Meters: 1.83 m. | |
| Weight | In Pound: 127.89 lbs |
| In KG: 58 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Akshay Bhatia Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Akshay Bhatia is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Akshay Bhatia? In this section, we will talk about Akshay Bhatia's personal life, life story. As you are curious to know about Akshay Bhatia. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Akshay Bhatia Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Akshay Bhatia? In this table, we added the education information of Akshay Bhatia. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Akshay Bhatia. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Akshay Bhatia
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Akshay Bhatia.
- What is the Net Worth of Akshay Bhatia?
The Net Worth of Akshay Bhatia is $1.5 Million.
- What is the Height of Akshay Bhatia?
The height of Akshay Bhatia is 1.83.
- Where is the birthplace of Akshay Bhatia?
The birthplace of Akshay Bhatia is Northridge.
- What is the Date of Birth of Akshay Bhatia?
The birthday of Akshay Bhatia is on 31-Jan-2002.
- Is Akshay Bhatia Married?
The marital status of Akshay Bhatia is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Akshay Bhatia's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Akshay Bhatia. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Akshay Bhatia's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Akshay Bhatia. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.